Škola v přírodě - volné termíny

 • 17.-24.5.2016   - cca 30 - 35 dětí + doprovod
 • 20.-24.6.2016  -  cca 30 - 35 dětí +doprovod
 • 30.5.-3.6.2016 - cca 20 dětí + doprovod
 • 6. - 10.6.2016 -   cca 20 dětí + doprovod
 • 13. - 17.6.2016 - cca 20 dětí + doprovod

Zvěřinové hody na Valentýna

Přemýšlíte, která restaurace v okolí vám nabídne jeden z nejkrásnějších výhledů pro valentýnskou večeři? Tak přijeďte k nám na Hamštejn!

Srdečně vás zveme na valentýsnké zvěřinové hody o víkendu 12.2. - 14.2. 2016

Poslední 3 volné pokojen na Silvestra 2015

Díky strategickému umístění našeho penzionu se vám na silvestra nabízí jeden z nejaktrativnějších pohledů na bujaré oslavy od Trosek až po Ještěd. Nabízíme klid a romantiku na pozadí panoramatických oslav v širokém kraji.

Škola v přírodě - Český ráj - volné termíny

Informace o obsazenosti 

 • 25.4 - 29.4.2016 horní budova (zbývá volno cca škola 20.osob)
 • 2.6 - 5.6.2016 Horní budova + 1 pokoj (zbývá volno cca max.15. osob)
 • 13.6 - 17.6.2016 horní budova (zbývá volno cca škola 20.osob)
 • 19.6. - 25.6.2016 dolní budova (zbývá volno cca.škola 35.osob)

Květen zatím volný komplet.

Zimní radovánky 2015 - akce je již od 1.3.2015 UKONČENA!

Nezapomentulená lyžovačka v srdci Českého ráje a k tomu bezkonkurenční ubytování - akce je již od 1.3.2015 UKONČENA!

sleva2015

V rámci zimních radovánek 2015 až do odvolání nabízíme jednotnou cenu za ubytování v našem penzionu 300Kč/os a dítě do 2 let zdarma.

SKI areál Kozákov, který je od nás vzdálen 8km, nabízí 3 upravené sjezdovky i osvětlením, takže se na stráních můžete vylyžovat od 9 do 20 hod každý den. Areál je vhodný pro rodiny s dětmi.

 

Sledujte náš facebook. Tato mimořádná akce platí do 1.3.2015


Rezervaci ubytování můžete provést na +420 737 249 540 nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Škola v přírodě

Poslední volné termíny

 • 18.5.-22.5.2015 - škola max. cca 20 dětí
 • 8.6.-12.6.2015 - škola max. cca 20 dětí
 • 15.6.-19.6.2015 - škola max. cca 30 dětí
 • 22.6.-26.6.2015 - škola max. 50 dětí

Vepřové hody 17.10. - 19.10.

Udělejte si o víkendu výlet třeba na Semilskou ferratu, Riegrovu stezku, Pantheon a Malou Skálou, do Suchých či Klokočských skal, vylezte třeba i na Kozákov a pak si k nám přijďte pro třešničku na dortu - domácí jitrnice, tlačenka, prejt, ovary, kolena, bůček a další dobroty z vepřového masa.

V těchto dnech  jsme pro vás kromě standardního menu připravili VEPŘOVÉ HODY, a to z prasat z vlastního chovu, tudíž moderně řečeno BIO vepřové maso :-) 

A neodejdete od nás s prázdnou. Nejenže si odnesete dobroty v napapaném bříšku, ale na cestu domů za účast dostanete jako poděkování VÝSLUŽKU.

Těšíme se na Vás!

 mapa

 

 

Návštěva Karla Gotta s Ivankou a dětmi

Karel Gott: "...ukážu ti cestu rájem.." 

Karel Gott nás nečekaně navštívil! Lze o tom ještě víc napsat? :-) Jen dodáme, že k nám do restaurace zavítal Karel Gott se svou rodinou, tedy Ivankou Gottovou a dcerami. 

Jiříkovo vidění? Ne, vidění Jiřiny! :-)

Jakoby to bylo málo. Do restaurace s Karlem Gottem a jeho rodinou vstoupili také Jiřina Bohdalová a dcera Simona Stašová.

Věřte nám nebo ne, ale pro nás to byl zatím jeden z nejsilnějších zážitků, který jsme v naší restauraci zažili. Ještě doplníme pár fotek, jakmile nám je Ivanka Gottová pošle, snad :-)

 

 

Bifteky pro gurmány

Vždycky jsme chtěli našim zákazníkům nabídnout to nejlepší až jsme se rozhodli mít vlastní hovězí. Pro gurmány, kteří si pochutnají na bifteku z pravé hovězí svíčkové v BIO kvalitě, máme jen jedno důležité upozornění. Biftek je třeba telefonicky objednat min. 24 dopředu!

 

IMGP0715

Vepřové hody v Českém ráji

Dovolte nám, abych vás srdečně pozvali na Vepřové hody. Tuto vyhlášenou vepřovou akci pořádáme v termínu 22.11. -  24.11.2013. 

A na co se můžete těšit:

- domácí jitrnice
- domácí jelita
- ovárek
- pečená kolena
- tlačenka
- prdelačka
... a vlastně všechno co se od vepřových hodů očekává :-)

 

Silvestr v Českém ráji na Hamštejně

Ještě stále přemýšlíte, kde byste chtěli se svými přáteli oslavit silvestra 2013?

Raději dopředu avizujeme, že v našem penzionu Hamštejn v Českém ráji, máme na Silvestra otevřeno!

Navíc máme stále ještě volnou budovu pro ubytování 18-20 osob s vlastní společenskou místností a samozřejmě je možnost využití naší vyhlášené restaurace.

Těšíme se na Vás

Svatba v Českém ráji na Hamštejně

Svatba v Českém ráji u nás na Hamštejně 

Rozhodli jsme se, že asi po 150ti realizovaných svatbách bychom mohli už konečně o takové svatbě na Hamštejně něco více napsat. Motivem tohoto svatebního článku byla zpětná vazba od svatebčanů, kterou jsme po svatbě obdrželi a jejich email posloužil i jako zdroj.

Snoubenci nás kontaktovali s tím, že dostali doporučení na penzion v Českém ráji s užasným výhledem. Navštívili nás a s úsměvem říkali, že doporučení o scenérii Českého ráje je pravdivé. Takže úvodní setkání prolomilo ledy, začalo pozitivně a mohli jsme už domlouvat konkrétní představu o svatbě. Snoubenci se rozhodli svatbu realizovat poměrně narychlo, takže uvítali, když jsme jim nabídli, že se o vše postaráme. Termín svatby byl stanoven na 17.8.2013. Počasí jsme sice nedomlouvali, ale vyšlo víc než 100% :-) Jó když se svatba dělá s láskou a nadšením, vše jde samo :-) Na svatbu bylo pozváno cca 40 hostů převážně z rodinného kruhu a několik nejbližších přátel. 

Nevěstě i její svědkyni jsme domluvili v naší obci kadeřnici. Takže odpadl ranní logistických chaoz, který absolvuje většina nevěst. V 11:00 hodin byl připraven pro rodinu slavnostní oběd, který se nesl spíše v příjemném duchu s velikým očekáváním. Obřad se tedy konal až po obědě ve 13:00 hod. Na naší venkovní terase se mezitím scházeli další hosté, kteří již měli připravené lehké občerstvení v podobě  ovocných mís a nápojů.

Od svatebčanů

Celý obřad jsme mohli pozorovat scenérii Českého ráje, která se rýsovala za oddávající. Obřad proběhl v klidné a příjemné atmosféře a mezitím už obsluha připravili přípitky. Majitelka penzionu se mezi námi s úsměvem proplétela a byla na ní vidět radost ze svatby. 

Po úklidu rozbitého talíře se vyčlenil jeden stůl na obložené mísy. Začalo se velkým tácem malých křupavých řízečků, sýrovou mísou a sálomovo šunkovou mísou. Nechyběla ani vepřová roláda s vynikající nádivkou. Fotograf si odvedl většinu svatebčanů na louku nad penzion, odkud se udělo několik užasných fotek s krásnou přírodou Českého ráje. Jakmile jsme se vrátili z focení, naložený stůl byl skoro prázdný. Trošku jsme si povzdechli, že jsme přišli o řízečky ale než zmizel poslední, přibyl další naložený tác. Šunkovou mísu nahradila mísa masová. Vepřové na česneku a tenoučké šťavnaté plátky roast beefu přesně jak má být, celý narůžovělý s hnědými okraji. Mňamka :-)

Kolem 15:00 hodiny nastal čas krájení dortu a obsluha makala fakt na jedničku. Začala totiž nejnáročnější část, talířky, kafíčka, latté, piva, kofola.. zkrátka pořádný frmol. Nejvíc obdivuhodné bylo, že majitelka penzionu vše stále zvládala na jedničku, s úsměvem a stále s radostí. Možná její úsměv vykouzlila kapela, která přijela 15:30 na její doporučení a za její výběr jsme opravdu rádi. 

K tanci a k poslechu začali hrát od 16:00 a s krátkými přestávkami skončili ve 22:00hodin. Hráli vše, polku, valčík, oldies ale i nové. Lidé se opravdu bavili, hudba hrála a slunce se pomalu přibližovalo k obzoru Suchých skal. Terásku zalila oranžová zář zapadajícího slunce, svatebčané tancovali a zábava byla v plném proudu.  

Nová mísa řízečků, nová mísa masa a další dobrota je tu - Grilované prasátko. To už opravdu nešlo :-) Proložili jsme to ovocem a chvíli si dali s jídlem pauzu a to až do 21:00 hodiny, kdy se začal servírovat svatební gulášek. Omlouvám se, že celou svatbu popisuju jako hody, ale ono toho opravdu bylo hodně a navíc to bylo výborné.

Zažili jsme spoustu svateb ale jen málokde si to majitelé penzionu dokáží užít tak jako na Hamštejně. Když jsme se jich kolem 22:00 hodiny ptali, jestli už toho nemají dost, tak s úsměvem řekli, že trénují na další víkend, kdy hostí svatbu o 100 lidech :-). 

Mohu-li to shrnout, tak se nám na svatbě nejvíce líbilo to, že se na Hamštejně postarali o vše od - účesu až po ubytování. Jídlo bylo neustále během celého dne a večera doplňováno. Setkali jsme se totiž i s tím, kdy v jiných penzionech navaří, nanosí to na stoly a šmitec. Tady se opravdu snažili, aby vše bylo čerstvé a dobré. Samé superlativy na svatbu na Hamštejně, ale oni si to opravdu zaslouží :-)

{gallery}/svatba_13{/gallery}

 

Levná dovolená s dětmi v Českém ráji?

Na co si dát pozor při výběru penzionu, když plánujete dovolenou s dětmi?

Nejprve vás pro Vaši dovolenou s dětmi bude zajímat kvalita a zázemí penzionu. Ubytování v čistých pokojích, slušně vybavených apartmánech, případně restaurace vybavená se stoličkou pro děti je v dnešní době, doufejme, již samozřejmostí! Co se však hůř hledá a ještě hůře zjišťuje je ochota a chování personálu penzionu k dětem, resp. celkový přístup majitelů penzionů k ubytovaným dětem. Abyste minimalizovali riziko, že bude personál penzionu nepříjemný či neochotný k vašim dětem, zkuste si najít recenze. Nejčastěji hledejte na stránkách ubytovacího zařízení nějakou knihu přání či stížností, popř. se ptejte svého okolí.

Rozhodně by k penzionu neměla chybět dobrá a cenově dostupná restaurace. Nic totiž nezkazí dovolenou víc než "vyváření". Z vlastní zkušenosti preferujeme polopenze, protože ráno většinou člověk s dětmi "vypadne" ven a vrátí se až odpoledne. Pokud však restaurace funguje i přes poledne a podává klasické hotovky, pak si z výletu pospíšíme i na oběd :-)

Buďte nároční na lokalitu penzionu pro Vaši dovolenou

Při plánování Vaší dovolené s dětmi je bezpochyby důležitá lokalita a to je myšleno jak z pohledu atravity okolí (regionu), tak z dobrého umístění samotného penzionu . Levnou dovolenou totiž nedělá jen cena za ubytování, ale zejména pak popojíždění po okolí. Řada lidi si totiž neuvědomuje, že nízká cena za ubytování v penzionu je mnohdy vykoupena tím, že denně za pěknými výlety najezdíte autem desítky km, což jsou pak i stovky korun. Pro prodloužený víkend s dětmi je ideální vyrazit na cca 2-3 výlety v dosahu 20min autem od penzionu. Hledejte tedy takové ubytování, aby pro vás a vaše děti nebylo cestování za výlety a poznáním okolí noční můrou.

Český ráj můžeme tedy s klidem doporučit jako vhodnou lokalitu pro levnou dovolenou s dětmi. Téměř na dosah jsou od nás památky, popř. turisticky zajímavá místa, jako Klokočské skály, Suché skály, Trosky, Zlatá stezka Českého ráje, hrady a zámky Českého ráje, Kozákov a další. Takže za takovou dovolenou projízdíte minimum času, peněz a ušetříte nervy z cestování s dětmi :-) Ještě k samotné lokalitě penzionu dodáme, že je důležité, aby ubytování bylo v klidné části, nejlépe v přírodě či poblíž a trošku stranou od komunikací a ostatní zástavby.

Shrnutí ideální levné dovolené po Čechách s dětmi

 • - vybrat vhodnou lokalitu, Český ráj je ideálním místem
 • - vybrat vhodný penzion (umístění v Českém ráji, zázemí a přístup k dětem)
 • - zařídit si stravování, ať si na dovolené opravdu odpočinete
 • - na výlety s dětmi byste neměli cestovat déle než 20 minut
 • Pokud Vás napadne nějaká informace, která v tomto článku o dovolené s dětmi v Českém ráji chybí, zašlete nám ji na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my ji rádi doplníme.


Maloskalská noc 2014

Přípravy 2. ročníku Maloskalská noc 2014

Počasí vyšlo, účast také a věříme, že organizátoři se už těší na 2. ročník festivalu Maloskalská noc 2014

 

22.6. 2013 Maloskalská noc - Český ráj

 

Poté co Maloskalsko opustil věhlasný a oblíbený festival Benátská Noc, řada lidí si uvědomila, že tímto přišel Český ráj o velkolepou akci v nezapomenutelné skalnaté scenérii. Benátská noc se v Českém ráji konala od roku 1993 do roku 2011. Tedy celkem 19krát se rocková hudba šířila korytem řeky Jizery a tříštila se o takové dominanty jakými jsou např. Panteon, Klokočské skály atd. Díky stále vyššímu zájmu a pozornosti festivalu rostly také větší nároky na organizaci a lokalitu. V roce 2012 se oblíbený festival Benátská noc přesunul do cca 25km vzdáleného sportovního areálu Vesec v Liberci.

Český ráj, zejména pak Maloskalsko, tímto přišly o akci, která každoročně přilákala do údolí řeky Jizery tisíce návštěvníků. Malá Skála tedy zůstala v roce 2012 klidná, tichá, krásná ale s poměrně významným odlivem peněz z turistického ruchu fenoménu Benátská noc.

Festival Maloskalská noc 2013 bude jistě ve velkém očekávání organizátorů a místních podnikatelů. Podaří se jim vrátit do Českého ráje jeden z nejkrásnějších festivalů v ČR, jak byla právem nazývána Benátská noc? Dle pečlivě vybraného programu lze soudit, že zájem festivalových fanoušků je. Avšak organizátoři prvního ročníku zůstávají při zemi co se délky festivalu týká, rozhodli se pouze pro jednodenní akci, která začíná oblíbenou neckyjádou na Jizeře. Mimochodem účastníci neckyjády mají vstup na festival zdarma. Po poledni se otvírají brány areálu a startuje samotná hudební produkce. První ročník tam zahrají taková jména jako MIG21, Waldagang, Rybičky 48, Anna K., Richard Müller a další.

Přejeme tomuto Maloskalskému festivalu hodně úspěchu a doufáme, že se do Českého ráje opět vrátí tradice v podobě dobré hudby, dobré společnosti v kombinaci krás krásnou přírodou a skalnatou scenérií.

 

Zvěřinové hody 22.3. - 24.3.

Již tradičně a po několikáté pořádáme v našem penzionu a restauraci Hamštejn Zvěřinové hody a to o víkendu 22.3. - 24.3.

Penzion Hamštejn - nádherné ubytování v Českém ráji

22.2.-24.2. Rybí Hody

Rybí polévka , uzený kapr, a jiné dobroty a zmořských a sladkovodních ryb.

K ubytování v tomto termínu lahev vína zdarma.

Valentýnský víkend - 14.2. - 16.2.

1. 14.2. Při objednání předem romantická valentýnská večeře s přípitkem a dezertem zdarma.

2. 15.2.a 16.2. Valentýnské taneční večery s živou hudbou

3. Ubytování pro dva na víkend sleva tolik, % kolik je staršímu z partnerů

Firemní akce

firemni

Škola v přírodě

0415-schools1-color

Svatby a rodinné akce

svatba